basından spot

makaleler
ziyaretci gorusleri
fotograflar
haberler
Soru ve cevap spot2

Bayram YILDIZ UZMAN TV de!

uzmantv
Bayram YILDIZ'ın Microsoft PowerPoint 2010 kullanımı ile ilgili video anlatımları için aşağıdaki linklere tıklayınız;

PowerPoint 2010 Kullanmayı Öğrenin

PowerPoint 2010 Nasıl Kullanılır

Referanslar

Eğitimden Görüntüler

Bayram YILDIZ Dıgı Akadeniz Dergisi Röportaj Yazısı

dıgı akdeniz1Digi Akdeniz dergisi Bayram YILDIZ ile eğitimleri, kitapları ve çalışmaları üzerine keyifli röportaj gerçekleştirdi.
Bu sayfaya ilgili icerik eklenecektir.

dıgı akdeniz1 dıgı akdeniz2

Bayram YILDIZ

Bayram YILDIZ; Türkiye’nin İlk "Microsoft Office 2010", “A’dan Z’ye Bilgisayar Rehberi” ve “Adım Adım BİLGİSAYAR” kitaplarının yazarı, Uzman Bilişim Eğitmenidir. Detaylı Bilgi için tıklayınız

Kitap yazma fikri nereden geldi? Sizin kitabınızın diğer kitaplardan farkı nedir?

Gerçekten açıklamak istediğim ve çok sorulan önemli sorulardan bir tanesi aslında. İlk olarak 2007 yılında ASMEK ve M.E.B bağlı olarak eğitmenliğe başladığımda çok fazla sınıfım ve yüzlerce kişiye eğitim vermeye başladım. Bu sürede eğitimlerim devam ederken öğrencilerin eğitime uygun kaynak kitap almak için bizden önerebileceğimiz kaynak bilgisayar kitapları sorarlardı, bu süreçte eğitim alan kişilere bu konulardaki kitapları inceleyip en çok faydalanabilecekleri kitapları önermek için birçok kitabı inceleme fırsatım oldu ve önerilerde bulundum. Tüm incelediğim kitaplarda olan yeni bilgisayar kullanmak isteyenler için olması gereken ve tüm kitaplarda olmayan bazı eksiklikler, anlatım şekli yeni bilgisayar öğrenmek isteyenler için karışık ve fazla detaylandırılmış olması sebebiyle ihtiyacı tam olarak karşılamıyordu. Bu ihtiyacı karşılayacak, soruna çözüm olarak neden böyle bir kitabı biz yazmayalım fikri ile kitap yazma fikri geldi. Fikrin gelmesiyle bu projeyi gerçekleştireceğim meslektaş bazı arkadaşlar ile paylaştım. Aynı heyecan ve istekle olan bir proje ortağı bulamayınca neden tek başıma yazmayayım diyerek, ne zaman bitecek, hangi konular yer alacak, ne kadar zaman ayırırsam istediğim tarihte bitiriş olurum gibi birçok sorunun cevabını yazıp, bir heyecan ile kısa sürede hazırlıklarına başladım. Belirlediğim hedef dahilinde heyecanımı bitirinceye kadar belli oranda hiç kaybetmeden, istikrarlı olarak çalışmanın sonucunda istediğim tarihte adını “ Adım Adım BİLGİSAYAR“ olarak belirlediğimiz ilk eserim ortaya çıkmış oldu.

Diğer kitaplardan farkı nedir?

İlk olarak şunu söylemek isterim incelediğim kitaplarda şunu fark ettim. Birçok bilgisayar kitapları detaylı, karışık olması sebebiyle benim bile anlamakta zorlandığım bazı konuları, yeni bilgisayar öğrenmek ve kullanmak isteyen kişilere yönelik daha anlaşılır, sade, yalın olmasına özen gösterdim. Bu kitabı yazarken konu anlatımlarında düşündüğüm hep şunu düşümdüm. Bilgisayarı veya o konuyu hiç bilmeyen bir kişi bu kitabı okurken nasıl konuyu anlayabilir düşüncesiyle hazırlamış olmam, konu anlatımlarında görsel öğelerin bol olması, sade, yalın bir dille yazmaya özen gösterdiğim için farkının bu olduğunu söyleyebilirim. Okuyuculardan alığım yorumlarda hep bu yönde olması kitabın amacına ulaştığını ve emeğimizin karşılığında motive etmektedir.

Adım Adım BİLGİSAYAR kitabı kimler için ve hangi konuları kapsıyor?

İlk olarak yeni bilgisayar kullanmak isteyen bir kişiden, tüm bilgisayar kullanıcılarının temel düzeyde elinin altında bulunması gereken bir kitap olduğunu belirtmek isterim. Adım Adım BİLGİSAYAR kitabı birçok halk eğitim merkezi, bilgisayar eğitim merkezleri ve bilgisayar kurslarında öğretmenler tarafından önerilmektedir. Kitap da aşağıda belirtilen konular yer almaktadır, ismi gibi adım adım bilgisayar konularını öğrenebilirsiniz.

Bilgisayara Giriş

Windows XP

Microsoft Office Word

Microsoft Office Excel

Microsoft Office PowerPoint

Microsoft Office Access

İnternet ve E-Posta Yönetimi konularını kapsamaktadır.

Kitaplarınız hangi yayınevine ait? Şu anda kaçıncı baskıda?

İlk kitabım Adım Adım BİLGİSAYAR yayınevine ait değildir. Tüm kitapçılarda bulunmamaktadır, ancak internet üzerinden temin etmeniz daha kolay olacaktır. Yada web sayfamdan talep formu doldurarak temin edebilirsiniz.

Diğer Kitaplarınız Hakkında Bilgi Verir Misiniz? Son Çıkan Kitabınız Hakkında Bilgi Verir Misiniz?

İlk kitabımı yazdıktan sonra okuyuculardan gelen yorumlar ve talepler üzerine A’dan Z’ye BİLGİSAYAR REHBERİ isimli ikinci kitabıma yazmaya başladım. Vizyoner yayıncılık tarafından Ocak 2010 tarihinde yayınlanmıştır. Windows 7, Windows Vista ve Office 2007 de bulunan Word, Excel ve PowerPoint konularını kapsamaktadır.

Yeni ve son kitabım “ MICROSOFT OFFICE 2010 “ Türkiye de İlk olarak çıkmasının mutluluğunu sizlerle paylaşmak istiyorum. Microsoft Office 2010 kitabı KODLAB yayıncılık tarafından 20 Eylül 2010 tarihinde yayınlanmıştır. Office 2010 programları kapsamında Word, Excel, PowerPoint, Access, OneNote, PowerPoint 2010 konularını kapsamaktadır. Kitap internette, tüm D&R şubelerinde veya tüm diğer kitapçılardan veya adınıza imzalı olarak www.bayramyildiz.net adresinden temin edebilirsiniz.

Office 2010 İle Gelen Yenilikler Nelerdir? Bu Yeniliklerden Biraz Bahseder Misiniz?

Microsoft Office 2010, işte, evde veya okulda çalışmanızı en iyi şekilde sunmanız için esnek ve güçlü yeni araçlar sağlar. İnternet tarayıcısı veya bir akıllı telefon üzerinden Office dosyalarınıza erişebilirsiniz.

Excel 2010'daki yeni veri analizi ve görselleştirme özellikleriyle önemli trendleri takip edebilirsiniz. Office 2010 ile tüm Office programlarında önemli yenilik ve değişiklikler sayesinde çalışmalarımızı daha hızlı, kolay ve görsel olarak düzenlememizi sağlayacaklar yenilikler getirmiştir.

Office 2007 kullanan bir kişinin Office 2010 kullanmak için hiç zorlanmayacaktır, Office 2010 yeniliklerini öğrenmenizi işlemlerini daha hızlı, kolay olarak gerçekleştirmek için önemli olduğunu belirtmek isterim. Genel kullanım olarak Office 2010 sekme ve komut grupları anlamında Office 2007 kullanıyorsanız zorlanmayacaksınızdır. Ancak Office 2010 yeniliklerini öğrenmek için bir eğitim programına katılmanızı en azında kaynak bir kitap sayesinde öğrenmenizi öneririm.

Özellikle şirketlerin Office programı olarak Office 2010’a geçmelerini ve çalışanlarının daha verimli çalışmalarını sağlamak için alacakları eğitim ödeyecekleri eğitim ücretinden kat kat üstünde verimlilik sağlayacağı kesindir.

Siz Hangi Office Programını Tavsiye Edersiniz Kullanıcılar İçin?

Hangi Office programını kullanıyor olursanız olun mutlaka Office 2010 yeniliklerini ve programı kullanmayı öğrenmenizi öneririm. Office 2007 kullanan bir kişi, Office 2010 kullanmak için Office 2003 kullanan kişiye göre daha kolay alışacaktır.

Office 2003 veya 2007 hangi Office programını kullanıyorsanız kullanın artık Office 2010’a geçmenin zamanı tam zamanı. İlk başta yeni bir programa başlamak ve kullanımı zor gibi gelebilir siz üzerinde çalıştıkça Office 2010 kullanımının çok kolay, keyifli ve yeniliklerinin faydasını gördükçe keyifli olduğunu göreceksiniz. Office 2010 kullanıma geçerken bir eğitim desteği almanız yenilikleri ve kullanımını öğrenmeniz açısından daha keyifli ve kolay hale getirecektir.

Kitap Yazma Kararınız Neye Göre Alıyorsunuz?

İlk kitabımı yazma kararında almamı sağlayan diğer kitaplardaki eksikleri fark etmem olmuştu. İkinci kitabımı ise okuyucuların talep ve isteklerinin etkisinin daha fazla olduğunu yazdığımı söyleyebilirim. Bu açıdan kitap yazma kararımı almamı sağlayan okuyuculardan gelen mail, mesajlar etkisin yanında, kedimin böyle bir çalışmaya hazır olmamda önemli rol oynamaktadır. Bu açıdan siz okuyucularında gelen yorum, mesaj ve iletilerin önemli olduğunu bana yorumlarını ve düşüncelerinizi web sayfam üzerinden gönderebilirsiniz. Direk olarak iletilerinizi iletisim@bayramyildiz.net e-posta adresime gönderebilirsiniz.

Şu Anda Yazdığınız Bir Kitap Var Mı? Başka Kitaplar Yazmayı Düşünüyor Musunuz?

Şu an için üzerinde çalıştığım bir kitap çalışması yoktur. Ancak ileride yeni kitap çalışmaları ile sizlere bilgilerimi paylaşmak isterim. Önemli olan çıkarmış olduğum eserlerin kullanıcılara fayda sağlaması ilk önceliklerim arasında olmuştur.

Verdiğiniz Kurumsal Eğitimler Nelerdir?

Adım Adım Word Eğitimi 2007-2010, Adım Adım Excel Eğitimi, İleri Düzey Excel Eğitimi, Microsoft PowerPoint 2010, Bilgisayar ve İnternet Güvenliği, İnternet ve E-Posta Yönetimi, MS Outlook 2010, MS Access ve Sosyal Medya da Başarı konularında eğitimler vermekteyim.

Office 2010 ile Hayatımıza Giren Yenilikler, Bilgisayar & İnternet Güvenliği ve PowerPoint 2010 ile Sunum Hazırlama konularında eğitim ve seminerler vermekteyim.

Bilişim Uzmanı Bayram YILDIZ kurumsal eğitimlerin yanında zirve, toplantı vb toplantılara konuşmacı olarak da katılmaktadır.

Özellikle şirketlere ihtiyaçlarına yönelik eğitim programları ile şirket çalışanlarının bilgisayarı daha bilinçli hızlı, pratik ve daha aktif, hızlı işlem yapmaları açısında büyük önem taşımaktadır.

İhtiyaca Yönelik Özel Eğitim

Standart eğitimler bazen çalışanların işlerini etkin yapmaları için yeterli veya gerekli olmayabilir. Belirlenmiş ihtiyaçlara yönelik özelleştirilmiş eğitim içerikleri düzenlenerek çalışanların ihtiyaçlarını tam olarak karşılanabilir.

Gerektiği durumlarda şirket çalışanlarına yapılacak özel ihtiyaç analizi ile bilgisayar anlamında ihtiyaçlarının belirlenmesi ve ihtiyaca yönelik hazırlanan eğitim programları ile eğitim verimliliği %50 ye kadar artmaktadır.

Şirket Ortamında Eğitim

Eğitim için ayırabileceğiniz uygun bir ortam varsa, çalışanlarınızın yolda zaman kaybetmesini istemiyorsanız, kendi şirketinizde de eğitim alabilirsiniz. Bilgisayarlı ve projection cihazının bulunduğu bir eğitim ortamınız varsa Bayram YILDIZ kurumunuzda size özel eğitim verebilir.

Müşteri Memnuniyeti ve Eğitim Garantisi

Bayram YILDIZ kurumsal eğitimlerinde müşteri memnuniyetine önem vermektedir. Katılımcılar eğitime eksiksiz olarak devam etmesi dahilinde kendilerini yeterli görmedikleri durumunda bir kez daha ücretsiz eğitim hakkında sahiptirler.

Bilgi ve İletişim için:

www.bayramyildiz.net